18 Feb

תערוכת האמנות הישראלית~~ IMAGINATION 2015

Posted in: המרכז והסביבה

 

1506026_10153125949743987_2121872735221028654_n

 

בניין ההנהלה של בנק הפועלים, יהודה הלוי 63, תל אביב

שבת 21 פברואר

בשעות ‏19:30‏ – ‏‏23:00

תערוכת האמנות הישראלית IMAGINATION 2015 היא אירוע התרמה למען הוועד למלחמה באיידס, המנהל מאבק בהתפשטות הנגיף ובניתוץ הסטיגמה ממנה סובלים האנשים החיים עם HIV.

התערוכה, המציינת השנה 16 שנות קיום, נחשבת לאחד האירועים הבולטים והחשובים בזירת האמנות המקומית, הודות להתגייסותם של מיטב אמני ישראל.

אנו נשמח לראות אתכם בתערוכה ונודה מקרב לב אם תשתפו את ההזמנה עם כל היקרים ללבכם. בזכות העזרה והתרומה שלכם, הוועד ימשיך להוביל עשייה משמעותית בתחום ההסברה, ולשמש כתובת עבור אלפי אנשים שחיים עם HIV בישראל. 

****

השנה נרתמו לעזרתנו כ- 600 אמנים מהמובילים והמבטיחים ביותר בארץ אשר תרמו כ- 700 יצירות.

לצד יוצרים ותיקים ומשפיעים יציגו גם כישרונות צעירים וסטודנטים לאמנות הנחשפים לראשונה בתערוכה. 

השנה יוצגו עבודות של סטודנטים משנקר ובצלאל ולראשונה יוצגו גם כ-30 עבודות של בוגרי המחלקות במכללת “מנשר לאמנות”. בנוסף, יוצגו עבודות של דיירי כפר עידוד.

בין האמנים המציגים ניתן למצוא את יגאל תומרקין, קרן שפילשר, סמי די, לאה ניקל ז”ל, רפי דייגי, מירי דוידוביץ, אילנה גור, עליזה אולמרט, אלי אילן ז”ל, סעיד אבו שקרה, סיגלית לנדאו, פריד אבו שקרה, ציבי גבע, מנשה קדישמן, זיו קורן, רזיה גרשון, , עופר ללוש, עידו בראל, משה רוזנטליס, סיגלית לנדאו, נתן אלקנוביץ, ארצי יעל, עמנואל בר קדמא, רוני בן שמחון, מיכל חלבין, אתי יעקבי, אליעז סלונים, גולי כהן, עמית כבסה, שרון דרעי, גלעד אופיר, רפי פרץ, מירה צדר, עידו שמי ועוד רבים וטובים.

כמו כן, השנה תערוכת אמנות ישראלית מצדיעה לציירת החשובה לאה ניקל ז”ל ומציינת עשור לפטירתה ותציע למכירה 12 הדפסים מיוחדים שלה שנתרמו על ידי בתה ובעלת העיזבון, זיוה חנן. 

****

כאמור, מסורת ה- IMAGINATION החלה לפני 16 שנים. אז, על רקע המצוקה הכלכלית אליה נקלע הוועד למלחמה באיידס, חיפשו מנהלי הארגון ומתנדביו מקור סיוע, שימנע את סגירת הארגון. מי שלקחו את המושכות ונרתמו במסירות למלאכת הצלת הארגון היו הילה ורני רהב. בזכות מחויבותם העמוקה למאבק באיידס, הם ייסדו חממה לקידום היצירה המקורית בישראל ובחרו להנציח באמצעותה את זכרה ומורשתה של גב’ רבין ז”ל, שהייתה מהקולות הראשונים והאמיצים בארץ שפעלו להגברת המודעות הציבורית למחלה.

בחלוף השנים התפתחה התערוכה, ואמנים רבים ביקשו להפוך לחלק מהמסורת ולהתייצב בחזית המאבק שמוביל הוועד למלחמה באיידס. היה צורך על כן, למצוא אכסניה חדשה שתכיל את הביקוש הרב. למרבה השמחה בשנת 2004 פרש בנק הפועלים את חסותו על המיזם, ומאז, מדי חורף, הופכים משרדי ההנהלה המרכזית של בנק הפועלים לאכסניית האמנות הגדולה והמפוארת בישראל למשך סוף שבוע אחד במהלכו מזמין הבנק את הציבור לבוא ולהתפעל מהיצירה.

בהיעדר תמיכה ממשלתית הולמת, רוחב ליבם של אנשים שאכפת להם מעתידה של החברה בישראל, ממשיך לקבוע את עתידם של מפעלים וולונטאריים חשובים כמו הוועד למלחמה באיידס. 

הוועד למלחמה באיידס גאה להיות העמותה הראשונה בארץ שחתמה על הסכם עקרונות מיוחד להסדרת זכויות האמנים התורמים כפי שהוצע ונוסח על ידי איגוד האמנים הפלסטיים.

ההכנסות מהמכירות, הינן תרומה לוועד למלחמה באיידס בישראל, והאמנים יכולים על פי בקשתם לקבל סכום של 25% ממחיר עבודתם לכיסוי הוצאות היצירה.

 

תודה לכם ונתראה בתערוכה!


1 comment