26 Nov

תערוכה קבוצתית בקניון רמת אביב: אנשים אנשים אנשים

Posted in: המרכז והסביבה

קניון רמת אביב גאה להציג בחודש דצמבר

תערוכה קבוצתית חדשה:

“אנשים אנשים אנשים” 

בגלריית “החלונות המוזיאליים” בקניון רמת אביב

 

אוצרת : איילת אמוראי-בירן 

 

בלב הגוש העירוני של רמת אביב, מסתתרת לה פינת חמד ירוקה המשלבת בריכות דגים, צמחיה טרופית עשירה, אמנות טובה ובתי קפה. כל זאת ברחבה החיצונית של קניון רמת אביב הפונה לרחוב איינשטיין.

בחודש דצמבר, יציגו 5 אמנים בתערוכה חדשה את פרשנויותיהן השונות לנושא “אנושיות” :

 

עדנה שחורי, ציירת ופסלת , מטפלת באמנות, מציגה סדרה של מסיכות המעלות את השאלה מה מתוך מה שאנחנו חושפים כלפי חוץ הוא מסיכה ומהי המהות האמיתית של הרוח האנושית.

אהוד שחורי , אהוד שחורי אדריכל ואמן שעוסק בציור, פיסול וצילום מיצבים בטבע. הוא יוצא אל הטבע באהבה ותוך שמירה על ערכיו ומתערב בו על ידי הנחת סימנים בדו-ממד, או מפוסלים בפרופורציות מוקטנות, דוגמת שבילים, בתים, דמויות או בעלי חיים. כל האלמנטים המבוימים נשתלים בסביבה הטבעית, נראים זרים ומוזרים ויוצרים ניגוד בולט, המכוון על ידי האמן, על מנת לפתח דיון פילוסופי על היחס של האדם לטבע ולסביבה. עבודותיו של אהוד שחורי נוגעות בסוריאליזם והן בעלות אמירה קונספטואלית מובהקת. הוא בודק את היחס בין האדם לטבע ואת משמעות הזמן. זמניותו של האדם מול נצחיותו של הטבע. האמן תופס את הטבע כמרחב בעל משמעות פיזית ותרבותית עמוקה.

הפיסול של אהוד שחורי כולל דמויות של אנשים, חיות וחפצים מיתולוגיים אותם הוא יוצק בברונזה.

אהוד שחורי הציג במהלך השנים שבע תערוכות יחיד והשתתף בתערוכות קבוצתיות רבות. שניים מפסליו עומדים בגן הפסלים של אתר ההנצחה לחללי חיל החימוש בנתניה. מיצב שלו בשם “עצים בצמיחה אופקית – מודל מתמטי” הוצג בשנת 2014 בביאנאלה  השישית לאמנות-טבע בעיר גונגז’ו בדרום קוריאה.

שני רגב קוץ , בוגרת בית הספר לעיצוב “ויטל”, ואוניברסיטת “מידלסקס”, באנגליה מציגה ציורים ורישומים בנושא נשיות באקריליק/ גרפית  art lines   על קנבס ופח.

שרה מלצר, מציגה סדרה של ציורים על קנבס ועל קופסאות העוסקים בנושא דיוקנאות.  ציורי הדיוקנאות נוצרו בעקבות מברק מקרי אותו מצאה האמנית שנשלח מפולין בשנת 1940 על ידי דודה, ובקש עזרה להצלת משפחתו מהשמדה אך ללא הועיל, המשפחה נכחדה בבלז’ץ.  תגלית זו גרמה לסערת רגשות עזה אצל האמנית ולפרץ יצירה אקספרסיבי המנסה לשמר את זיכרון הנכחדים. בתערוכה ב”חלונות המוזיאליים”, היא יוצרת דיאלוג בין הציורים לקופסאות ולעבודות בעיסת נייר , כשהמיצבים הנוצרים מחדש “מחיים” את הדמויות ואת הזכרון.

 

לורי רוזנברג, עוסקת אף היא בזכרון, אך היא עוסקת בו מההיבט של זכרון קולקטיבי המעוצב באמצעות המדיה , הפרסומות וסרטי  הקולנוע, הדימויים של ציוריה לקוחים מתצלומים וסרטים של שנות ה50-60. ציוריה מונוכרומטיים, בסגנון הפופ ארט מתכתבים עם הסגנון השטוח של  כרזות פרסום ישנות .

התערוכה תתקיים בקניון רמת אביב בתל אביב, גלריית “החלונות המוזיאליים”, על הקיר החיצוני של קניון רמת אביב, בין “ארקפה” ל”סופרפארם”, איינשטיין 40 רמת אביב.

 

בין התאריכים 2/12/2015 – 31/12/2015

אירוע פתיחה יתקיים ב-15/12 בשעה 19:00

 

אודות החלונות המוזיאליים של קניון רמת אביב :

על הקיר החיצוני של קניון רמת אביב, ממוקמים 16 חלונות ראווה גדולים, ובהם מוצגת כל חודש תערוכת אמנות חדשה, של מיטב אמני ישראל. בחלל הייחודי הזה מציגים צלמים, ציירים, פסלים ומעצבים. הקהל העובר במהלך 24 שעות היממה מתחלף מאנשים הצועדים/רצים בשעות הבוקר, הורים המביאים את ילדיהם לגן, אמהות עם עגלות התינוקות, תלמידי בתי הספר החוזרים מלימודיהם, וכולם למעשה נחשפים לתערוכות מדהימות ואמנות איכותית ללא תשלום וללא מאמץ.

הויטרינות השקועות בקיר וסגורות בזכוכית מהוות מעין מסגרת גדולה של תמונה והצופה יכול לראות את העבודות מקרוב או מרחוק , ובערב בזמן שהתאורה דולקת, גם מהכביש. המקום כולו מזכיר בעיצוב שלו את המנזרים באירופה, שכן בקדמת הקיר, יש אכסדרת עמודים המחלקת את המתחם ונותנת מיקצב אחיד אשר בינהם ניתן לראות את הויטרינות ולצפות באמנות.

עבודה של לורי רוזנברג מוצגת בתערוכה אנשים אנשים אנשים קניון רמת אביב  (1...

עבודה של לורי רוזנברג מוצגת בתערוכה אנשים אנשים אנשים קניון רמת אביב

 

עבודה של שני רגב קוץ מוצגת בתערוכה אנשים אנשים אנשים קניון רמת אביב  ( (...

עבודה של שני רגב קוץ מוצגת בתערוכה אנשים אנשים אנשים קניון רמת אביב

 

עבודה של שרה מלצר מוצגת בתערוכה אנשים אנשים אנשים קניון רמת אביב  (1)_re...

עבודה של שרה מלצר מוצגת בתערוכה אנשים אנשים אנשים קניון רמת אביב


Comments are closed.