05 Apr

התגלות~ תערוכת יחיד של האמנית דורית גור

Posted in: המרכז והסביבה

קניון רמת אביב גאה להציג בחודש אפריל תערוכה מעבודותיה של האמנית דורית גור :

“התגלות”

בגלריית “החלונות המוזיאליים” בקניון רמת אביב

אוצרת התערוכה: איילת אמוראי-בירן

האמנית דורית גור, תציג באפריל הקרוב בקניון רמת אביב  את התערוכה: “התגלות”.  בתערוכה יוצגו עבודות שנוצרו במיוחד לתערוכה, רובן סביב נושא התגלות הבורא לאדם ולעם ישראל. בעבודותיה משלבת דורית צבעוניות וחומריות עשירה עם “פנינים” מצוטטות מארון הספרים היהודי.

דורית גור, אמנית ובעלת גלריה לשעבר במתחם שוק הפשפשים, הוזמנה בתחילת 2015 להציג תערוכה בסטמפורד קוניקט בארה”ב. בעקבות תערוכה זו שעוררה עניין רב היא נבחרה על יד הסטודנטים באוניברסיטת ייל בבוסטון להציג את עבודותיה בגלריה סלפיקה שבמתחם האוניברסיטה, והוזמנה להציג במקומות רבים ברחבי ארה”ב. מסע זה שנקרא:

” עדיין ממשיך להתקיים גם כיום.BLESSING TO THE WORLD” 

במקביל ובלי כל קשר רצתה האמנית , לאחר שנתיים וחצי שלא הציגה בישראל להציג תערוכה של עבודות חדשות לקהל הישראלי.  חלקן חדשות לגמרי במהותן וחלקן שומרות על הקו המנחה והמוכר שלה. בתערוכה זו הנושא הוא “התגלות”. החיבור האישי של כל אחד ואחד באיתו לכוח עליון, לאלוהות. חיבור שהוא בעצם הדיאלוג הפרטי של אדם עם אלוהיו.

בתערוכה מוצגת עבודה של הסנה הבוער שזו ההתגלות של הבורא למשה, עבודה בנושא סולם יעקב שהוא ההתגלות של הבורא ליעקב בחלום וקריעת ים סוף שגם היא התגלות של הבורא לעם ישראל.

העבודות של דורית גור מפתיעות. יותר משהן מדברות אמנות הן נוגעות בתחושה, באווירה. הן ‘רוחניות’.  בעזרת טכניקה שפיתחה לבד היא עובדת עם בדים במרקמים שונים וצבע על בדי קנבס ויוצרת בצבעי אקריליק רקעים יוצאי דופן, בהם כתמי צבע עשירים וחמים יוצרים מערבולת אשר נדמה שמשחזרת איזה כאוס ראשוני.  על אותה צבעוניות יוצאת הדופן שנוצרה, היא כותבת ציטוטים מהמקורות,  התנ”ך (בעיקר מסיפור הבריאה) או מהתפילה . מילים מופיעות בחלק נכבד מהציורים. הכתיבה נעשית ברצף אחד ולעיתים היא עובדת כשש שעות ברציפות כדי להשלים כתיבת פרק בריאה, או תפילה על הקנבס.לעיתים דורית משלבת חומרים לא קונבנציונליים לתוך הצבע  כאבנים טובות וחומרים

מן הטבע. הרבגוניות של הצבעים והחומרים מבטאים את אופיו הרב גוני של האמנית הנעה בין עולמות רבים, מהאתני ועד הרוחני.

התערוכה תתקיים בקניון רמת אביב בתל אביב, גלריית “החלונות המוזיאליים”, על הקיר החיצוני של קניון רמת אביב, בין “ארקפה” ל”סופרפארם”, איינשטיין 40 רמת אביב.

בין התאריכים 2/5/2016- 5/4/2016

אירוע פתיחה יתקיים ביום ג’-12/4 בשעה 19:00

 

אודות החלונות המוזיאליים של קניון רמת אביב :

על הקיר החיצוני של קניון רמת אביב, ממוקמים 16 חלונות ראווה גדולים, ובהם מוצגת כל חודש תערוכת אמנות חדשה, של מיטב אמני ישראל. בחלל הייחודי הזה מציגים צלמים, ציירים, פסלים ומעצבים. הקהל העובר במהלך 24 שעות היממה מתחלף מאנשים הצועדים/רצים בשעות הבוקר, הורים המביאים את ילדיהם לגן, אמהות עם עגלות התינוקות, תלמידי בתי הספר החוזרים מלימודיהם, וכולם למעשה נחשפים לתערוכות מדהימות ואמנות איכותית ללא תשלום וללא מאמץ.

הויטרינות השקועות בקיר וסגורות בזכוכית מהוות מעין מסגרת גדולה של תמונה והצופה יכול לראות את העבודות מקרוב או מרחוק , ובערב בזמן שהתאורה דולקת, גם מהכביש. המקום כולו מזכיר בעיצוב שלו את המנזרים באירופה, שכן בקדמת הקיר, יש אכסדרת עמודים המחלקת את המתחם ונותנת מיקצב אחיד אשר בינהם ניתן לראות את הויטרינות ולצפות באמנות.

 

דורית גור מלכות תקריב

דורית גור סולם יעקב פרט

דורית גור צופן מב תקריב

דורית גור שמע ישראל פרט

דורית גור, אהיה אשר אהיה, בכתב עברי קדום


Comments are closed.