03 May

סודותיה של איזיס \ The secret of ISIS

Posted in: המרכז והסביבה

סודותיה של איזיס \ The secret of ISIS

השקת הגלריה ותערוכה קבוצתית חדשה

אמנים משתתפים: אסי משולם, ישראל קבלה, ברק רובין, צוקי גבריאן, יובל ישראלי, גיא ניסנהויז, תמה גורן, אריאלה פלוטקין, מרב סודאי, סטס קורולוב, סשה סרבר ותבור שפע.

אוצר: ליאב מזרחי

פתיחה חגיגית: יום חמישי, 19.5.2016, 20:00

גלריה PASS,PORT

בית ירין שחף, תל אביב

תערוכת הפתיחה של חלל האמנותPASS,PORT” ” משלבת שני רעיונות המלווים את האנושות משחר קיומה – שילוב של יצירת חיים וזריעת מוות. שמה של התערוכה עלול לעורר בהלה, זעם ורתיעה בעקבות שימוש בראשי התיבות ISIS המהווים את ראשי התיבות של דאע”ש, המהווה את רצף האותיות שאולי הכי מעורר אימה בעידן העכשווי. יחד עם זאת, בחיפוש במאגר המידע של גוגל, התעתיק האנגלי של ISIS , מעלה יותר מ 200 מיליון תוצאות חיפוש, מסרטוני סנף ועד לסרטוני פרודיה. השם ISIS או בעברית איזיס, הוא שמה של האלה המצרית המכונה בלשון היוונית – איזיס. במצרית עתיקה כונתה, אסת, והיתה אלת הרפואה, הקסם והמדע. היא היוצרת חיים, עושה מעשי ניסים ומזוהה כאישה שעל ראשה, דמות קטנה יותר של בנה, שהוא כאמור שליט מצרים. כמו כן, בין 1975- 1977 זכתה להצלחה בינלאומית סדרת הקאלט הקאמפית “סודויתה של איזיס” בגילומה של ג’ואנה קמרון. גם בישראל היא זכתה לפופולראיות רבה אצל ילדי סוף שנות ה 70 תחילת ה 80. דמותה של איזיס היוותה מלחמת גיבורות בינה לבין וואנדרוומן. גם כאן, מתגלה האלה בכוחותיה ועוצמותיה.

התערוכה מבקשת לעורר מחשבה אסוציאטיבית המחברת בין שתי נקודות אלו. לעלות באמצעים ויזואליים שאלות פוליטיות, גיאוגרפיות, תרבותיות, היסטוריות ומגדריות סביב השם ISIS. מצד אחד, הרס של תרבות, פונדמנטליזם, מלחמות דת וזהות ומצד שני בריאה, הערצה ואלילות. כל אלו באים לידי ביטוי בתערוכה הנעה בין בניה להרס.

האמנים השונים בתערוכה חוקרים את הדואליות המתקיימת, ומשתמשים בטכניקות שונות של ציור, וידיאו ארט, וצילום, כל אחד על מנת להביא את השקפת עולמו ואת הפער או האתגר אשר הוא מזהה. אריאלה פלוטקין בעבודת וידאו חדשה כדמות אישה אל מול נוף המשלב פנטזיה אוריינטליסטית במרפסת הביתית, גיא ניסנהויז בסדרת עבודות בחומרים שונים המשלבים את עולם המיסטיקה ומלאכת היד, ברק רובין בסדרה צילומים המשלבים תנוחות תפילה בנקודה שבין הפחד לרוגע, אסי משולם וישראל קבלה בעבודה משותפת בקומה העליונה של הגלריה אשר כוללת שילוב של הריסות הקומה עם בנייה מחודשת של מקום קדוש, תמה גורן בסדרת ציורים חדשה בהם נוכחות נשית חזקה ואקספרסיבית, מרב סודאי תציג מבחר מתוך סדרת ציורים מהשנים האחרונות, כאשר הסדרה תעסוק בסמלים וסימנים מזרחיים, יהודיים ונשיים, יובל ישראלי עוסק בתרבות פולארית ובקאמפ, ברישום זעיר הוא מציג עולם ומלואו ואת סודותיה של איזיס, סטס קורולוב, סשה סרבר ותבור שפע יציגו סרט עלילתי קצר, טעון בהיבטים מיסטיים פוליטיים השולחים רמזים לאקטואליה מזרח תיכונית. כל זאת על ידי עיצוב מערב פרוע, צוקי גרביאן יציג ציור מורבידי החושף את החרדה מן הפנים המכוסות.

נעילה: 1 ביולי, 2016.

גלריה PASS,PORT הינה גלריה חדשה לאמנות עכשווית, השוכנת ב”בית ירין שחף”, בלב שכונת מונטיפיורי בתל-אביב. הגלריה מציגה תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות של אמנים ישראלים ובינלאומיים, צעירים וותיקים כאחד, ומארחת פרויקטים ומיזמים אוצרותיים בניהולו האמנותי של ליאב מזרחי, אוצר הגלריה. היצירות המוצגות בגלריה, הן תחנה בזמן. רגע של עצירה אל מול יצירה. תחנה החושפת את היצירה לקהל המבקש להיפתח לעולם האמנות ובמקביל היא כתחנת עצירה בזמן עבודתו של האמן, היוצר על פי מכנה משותף, נושא או בקשת האוצר. גלריית PASS,PORT שמה לה דגש להיות גלריה פלורליסטית של אנשים המתעניינים באמנות ומעוניינים להעשיר את נפשם בחוויה ויזואלית, דרך אנשים המעוניינים לרכוש יצירה שתגרום להם לחייך בכל בוקר מחדש וכלה בהצגת יצירות בעלות אמירה חזקה ואף שנויה במחלוקת.

שעות פעילות:

א’ עד ה’: 9:30- 19:30

ו’: 9:30- 13:00

הכניסה חופשית

גלריה לאמנות – PASS,PORT

בית ירין שחף, רחוב בית הלל 10, קומה 3, תל אביב

ברק רובין

ברק רובין

גיא ניסנהויז - הקרב על החידקל

גיא ניסנהויז – הקרב על החידקל

תמה גורן
תמה גורן


1 comment
  • מתעניינת בעבודת צילום של ברק רובין.
    גודל
    הדפסה על גבי איזה חומר
    מספר עותקים
    עבודות נוספות שלו